Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197507
Yrjö Kukkapuro
(Född 1933)
YrjÖ kukkapuro,  fåtöljer, ett par och soffbord, experiment", avarte 1980-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par och soffbord, Experiment", Avarte 1980-tal.

Förkromade stålrör, målat trä, samt laminerad björkfaner. Fåtölj; Svart, stoppad tygklädsel. Bär etikett. Bredd 53 cm. Sitthöjd 32 cm. Total höjd 73 cm. Bord; Längd 106 cm. Bredd 77 cm. Djup 77 cm. Höjd 43 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 161
12 273
1 287
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
8 dec 2019 18:40
1 161 EUR
8
8 dec 2019 18:40
1 111 EUR
9
8 dec 2019 18:40
1 100 EUR
8
8 dec 2019 18:39
1 050 EUR
8 dec 2019 18:39
1 000 EUR