Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Konstglas
1210206
Kaj Franck
(1911-1989)
Kaj franck, flaska, filigranglas, signerad kaj franck nuutajärvi notsjö 1981 och numrerad 259/1000.

KAJ FRANCK, FLASKA, filigranglas, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö 1981 och numrerad 259/1000.

Höjd 15,5 cm. Etikettmärkt av tillverkaren.

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR