Lisa Larson

(Sverige, Född 1931)
Lisa Larson
(Sverige, Född 1931)

Lisa Larson, ljusstake, "Adventsgris", stengods, ur serien "Matilda", Gustavsberg.

Glaserad i blå toner, för fyra ljus, djupstämplad Lisa L Gustavsberg. Längd 32, höjd 7,5 cm.

Smärre slitage. Nagg. Stearinrester.

Utropspris
2 500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17