Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

159 föremål
TAKLAMPA , troligen Italien, 1900-talets senare del.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGBOMS, ett par golvlampor, 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPLAR 2 st 1930/40-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR ett par Falkenberg 1900-talets senare del.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MOOOI. Taklampa, "Heracleum".
13 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons 1500-/1600-tal.
3 107 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA 1970-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INDUSTRILAMPA 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barock, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, London, 1700-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA jugend tidigt 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1970/80-tal.
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR 3 st Art Deco 1930/40-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KNUT HALLGREN, taklampa, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, Bitossi, Italien.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Sverige, 1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABER, brons, 1400-/1500-tal.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, "Star 6", Örsjö belysning.
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, design Matthew Hilton, "Swan".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, industri, omkring 1900-talets mitt.
1 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA smide 1900-talets början.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKKRONA, Idman 51175, 1950-tal.
30 EUR
Utropspris
600 EUR
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CASOLETTER, ett par, Skultuna No 60, tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets början.
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK