Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

390 föremål
Fåtöljer, ett par, Fasem, Italien.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampor, ett par. Heathfield & Co.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1920/30-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Claës Giertta, bägare, silver, Stockholm 1970.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets mitt.
200 EUR
Utropspris
700 EUR
Vägglampor, 3 st, modell AH1, Itsu.
280 EUR
Utropspris
250 EUR
Spegel, Odder, Danmark.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, ett par, sent 1900-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, plafonder, ett par, Orrefors.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1970-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stol, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, skrivbord, "Fryklund".
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulf Scherlin, byrå, samtida.
2 700 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Jonas Bohlin, tamburmajor, 'Spira'.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Johansson, skål, glas, Ariel, Orrefors.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, marmor, 1960/70-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fritz Hansen, fåtölj modellnr FH1518 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK