Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Keramik och porslin

68 föremål
MATSERVIS, 58 delar, porslin Bareuther.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, porslin, Kina (Qianlong 1735-1795).
180 EUR
Utropspris
300 EUR
LISA LARSON, figurin, stengods, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TERRIN, troligen Skåne. 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGUR, terracotta, 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, porslin, Finland.
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TYRA LUNDGREN, figurin, porslin, Rörstrand.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-Studion, Gustavsberg.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARIE BECKMAN, fat, stengods, signerad MB.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN, porslin, Lladro.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK