Keramik och porslin

65 föremål
Fohundar, 3 par, porslin. Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oiva Toikka, vas, stengods, Rörstrand.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Knud Kyhn, figurin, stengods, Royal Copenhagen.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulla Viotti, tavlor, ett par.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, stengods, Gustavsberg.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur Rörstrand 1880-tal majolika.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tallrikar 6+2 st Kina Qianlong (1736-95) porslin.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Nylund, vas signerad.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fat Kina Qianlong (1736-95) porslin.
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK