Konst

199 föremål
Vladimir Yakolev, färgkrita på papper, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 161/190.
1 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Johan Ericson, olja på duk, signerad.
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hans Stoltenberg-Lerche, skulptur, signerad.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henrik Allert, blandteknik, singerad.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Lidqvist, akvarell signerad.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, skulptur, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Viktor Lagerström, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oscar Reutersvärd, tusch och akvarell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gustaf Rydberg, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Svea Milton, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Egron Lundgren, akvarell, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Leopold Fare, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad 210/290.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Leif-Erik Nygårds, signerad affisch.
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Oscar Hullgren, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eero von Boehm, olja på duk, signerad.
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Maria Wiik, akvarell, osignerad.
320 EUR
Utropspris
600 EUR
Hugo Backmansson, olja på duk, signerad.
375 EUR
Utropspris
350 EUR
Jyrki Mustonen, olja på duk, signerad.
50 EUR
Utropspris
300 EUR
Oscar Björck, pastell signerad.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Arvid Knöppel, skulptur signerad patinerad brons.
10 005 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal , olja på duk.
1 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ulla Viotti, tavlor, ett par.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Göran Ivarsson, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oscar Lycke, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Inger Weichselbaumer, skulptur, signerad.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tyra Kleen, litografi signerad och daterad 1907.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk signerad.
7 500 SEK
Utropspris
45 000 SEK
Eva Bagge, olja på pannå signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hilding Linnqvist, blandteknik signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ragnar Ekelund, olja på duk, signerad.
500 EUR
Utropspris
700 EUR
Olli Joki, olja på duk, signerad.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Carl Abraham Rothstén, olja på duk, signerad.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sten Eklund, akvarell och tusch, signerad SE.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olof Krumlinde, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl-Einar Borgström, skultpur, bly, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Wendelin, olja på duk, signerad.
2 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Johan De Geer, fotografi, signerat.
2 520 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karin Parrow, olja på duk, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK