Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst

418 föremål
JENNY NYSTRÖM, akvarell, monogramsignerad.
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OLAF TANGEN, olja på pannå, signerad, daterad -46.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INA SJÖSTRÖM, olja på duk, signerad.
390 EUR
Utropspris
800 EUR
KAWS, skulptur Medicom Toy Companion.
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOAN MIRÓ, efter litografi, ur Verve vol 27-28 1952.
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
UNO SVENSSON, Akryl m collage, signerad o daterad -95.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILLIAM WEGMAN, fotografi, signerat och daterat -09.
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HELMUT MANTEL, olja på duk, signerad.
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
IVAR MORSING, olja på duk,signerad och daterad -64.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HENRI CARTIER-BRESSON, bok, "Les Européens".
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUDWIG WILDING, multipel, signerad och numrerad 12/20.
3 003 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARL BLOSSFELDT, bok, "Konstformer i naturen".
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS NILSSON, olja på duk.
10 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
11 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARIN PARROW, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PETER DAHL, akvarell, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BERTIL WARNOLF, olja på duk signerad och daterad 06.
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIINA HEISKA, blandteknik, signerad.
50 EUR
Utropspris
400 EUR
PETER DAHL, färglitografi, signerad, upplaga E.A.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA SNELLMAN, pastell, signerad.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
KONSOL 1900-talets andra hälft gips.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OTTO WALLENIUS, olja på duk, signerad.
200 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 33/99.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad.
5 400 SEK
Utropspris
16 000 SEK
ANNA BJERGER, pastell, signerad a tergo.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERNST JOSEPHSON, blyerts på papper, osignerad.
600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad och daterad -81.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CURT ASKER, akvarell, signerad och daterad -88.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HENRY MUNYARADZI, skulpur, sten, signerad HENRY.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA, 1700-tal, olja på duk.
2 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TRÄSNITT, 4 st, Japan, Shunga, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK